Napísali o nás

 
 

Trend - Smart mestá chce aj štát. O čom je desiatka projektov s dotáciami za pol milióna eur

2. apríl, 2019 - Ministerstvo hospodárstva (MH) SR vlani schválilo dotácie pre desiatku projektov v celkovej výške pol milióna eur, ktoré majú pomocou technológií zlepšiť život v slovenských mestách a obciach.

 

Energie-Portal.sk - Aj slovenské mestá chcú byť Smart Cities. Čo Smart City znamená?

22. február, 2019 - Smart Cities sú aj čoraz zaujímavejšia oblasť pre podnikanie. Trh tvorený službami Smart Cities by mal podľa odhadov celosvetovo vzrásť z necelých 94 miliárd USD v roku 2017 na 226 miliárd USD v roku 2025. Čo však pojem „Smart City“ vôbec znamená?

 

TOUCHIT.SK - Projekty dvoch spoločností z iniciatívy Chcem smart mesto podporí Ministerstvo hospodárstva SR

29. október, 2018 - Šesť slovenských miest počas leta reagovalo na iniciatívu Chcem smart mesto, ktorá v priebehu mája a júna 2018 oslovila všetky slovenské mestá s možnosťou spolupráce pri žiadosti o podporu pri vypracovaní štúdie v súvislosti s Výzvou na podporu projektov smart city vyhlásenou MH SR.

 

VEnergetike.sk - MInisterstvo dá peniaze na projekty smart city

29. október, 2018 - Ministerstvo hospodárstva SR (MH) podporí projekty zamerané na smart city. Spoločnostiam SEAK Energetics a Alam poskytne v rámci iniciatívy „Chcem smart mesto“ finančnú podporu na vypracovanie štúdie a pilotnú prevádzku ich smart riešení v mestách Banská Bystrica, Dolný Kubín a Trnava.

 

EuroKompas - AJ SLOVENSKÉ MESTÁ SA MENIA NA SMART CITIES

28. septembra, 2018 - Najväčší záujem v mestách je o riešenia v doprave, hlavne o tie, ktoré zefektívňujú premávku. Trnava, Trenčín, Banská Bystrica, Dolný Kubín, Prešov a Hlohovec prejavili záujem o implementáciu smart riešenia za pomoci iniciatívy Chcem smart mesto.

 

IOT network news - Slovenské technologické firmy sa spojili pre jednoduchší prístup slovenských miest k smart city riešeniam

28. máj 2018 - Chcem smart mesto je výsledkom spolupráce piatich slovenských technologických firiem. Sygic, Sensoneo, Seak, GoSpace Tech a ALAM s platformou Invipo vytvorili spoločnú iniciatívu, ktorou chcú slovenské mestá podporiť v zavádzaní smart city riešení.

 

sme Ekonomika - Šesť slovenských miest plánuje zaviesť riešenia smart city

Šesť slovenských miest prejavilo záujem o implementáciu smart city riešenia za pomoci iniciatívy Chcem smart mesto.